Karpų šalinimas | Sužinokite apie karpos gydymo būdus | Endwarts.lt

Karpų šalinimas

Daugumą padų ir kitų kūno dalių karpas galima pašalinti namuose nereceptiniais vaistais, įsigytais vietinėse vaistinėse. Karpas taip pat gali pašalinti podiatras. Jos gali būti šalinamos klinikose arba ligoninėse, bet tai retesni atvejai, nes tokiais būdais jprastai šalinamos sudėtingiausios karpos. Karpos yra užkrečiamos ir gali išplisti į kitas kūno dalis. Jomis gali užsikrėsti kiti šeimos nariai ir žmonės, su kuriais susiduriate. Dėl šios priežasties, svarbu karpas šalinti, vos tik jų atsiranda. Be to, pašalinti neseniai atsiradusias karpas yra kur kas lengviau nei senas.

Vaistų karpoms savarankiškai gydyti iliustracija

Kaip pašalinti karpas namuose

 • Skruzdžių rūgštis yra gana naujas, džiovinamąjį poveikį turintis, tirpalas nuo karpų. Juo karpą reikia tepti tik kartą per savaitę. Tirpalą lengva naudoti, jis tinka karpoms ant plaštakų, pėdų, alkūnių ir kelių. Karpa jį sugeria ir ant odos nepalieka jokios žymės. Viename skruzdžių rūgšties tyrime¹ devyni iš dešimties žmonių praneša, kad pasibaigus gydymo laikotarpiui, kuris tęsėsi 12 savaičių, karpos išnyko. Tam reikėjo vidutiniškai 4–5 procedūrų. Skruzdžių rūgštis turi džiovinamąjį poveikį. Tačiau ji ėsdinanti, todėl reikia naudoti atsargiai.
 • Namuose galima atlikti krioterapiją – šaldyti karpas dimetilo eteriu ir propanu (DMEP). Šis vaistas karpą šaldo maždaug 50 °C temperatūra.
 • Salicilo rūgštis tepama kartą per dieną. Ją naudojant nusilupa viršutinis karpos audinio sluoksnis. Jei gydymas sėkmingas, karpa turėtų išnykti per tris mėnesius. Tačiau tyrimai rodo, kad salicilo rūgštimi pašalinama gana mažai karpų – tik 24%.
 • Trichloracto rūgštis (TCR) yra ėsdinantis rūgštinis tirpalas, nuo kurio, kaip ir nuo salicilo rūgšties, nusilupa viršutinis karpos audinio sluoksnis. Kadangi TCR yra stipresnė negu salicilo rūgštis, šį tirpalą reikia naudoti atsargiau. Kitaip nei su skruzdžių rūgšties tirpalu, su TCR gali būti sunku pašalinti visą karpą, o to reikia, kad ji neatsinaujintų.
 • Monochloracto rūgštis (MCR) taip pat yra ėsdinantis rūgštinis tirpalas, kurio poveikis panašus į salicilo rūgšties ir TCR. MCR yra stipriausia iš minėtų rūgščių, tad ją irgi reikia naudoti daug atsargiau.
  • Kaip pašalinti karpas klinikoje

   Šalinti karpas klinikoje ar ligoninėje yra gana neįprasta, nes tokie būdai dažnai laikomi skausmingesniais ir gali būti gana brangūs. Gydytojas gali rekomenduoti šalinti karpą klinikoje, jeigu ją turite kelerius metus, jei ją skauda arba jei išbandėte kelis nereceptinius vaistus ir nepavyko gauti norimo poveikio.

   Chirurginės pėdų karpų šalinimo procedūros iliustracija

 • Karpų deginimas

  Karpų deginimas

  Karpos paprastai deginamos elektrochirurgija arba lazeriu. Šalinant elektrochirurgija, karpos audinys deginamas aukšto dažnio elektros srove. Karpą šalinant lazeriu, į karpos paviršių nutaikomas intensyvus šviesos spindulys, kad sudegintų audinį.

 • Krioterapija

  Krioterapija

  Krioterapija yra skysto azoto tepimas ant karpos, kad ji būtų šaldoma maždaug minus 190 °C2. Paprastai praėjus kelioms savaitėms po pirmos procedūros tenka šaldyti pakartotinai.

 • Chirurginė procedūra (išgrandymas)

  Chirurginė procedūra (išgrandymas)

  Chirurginė procedūra (išgrandymas) yra karpos išvalymas arba išpjovimas iš odos skalpeliu ar panašiu instrumentu. Kartais gali prireikti antros chirurginės procedūros.

 • Monochloracto rūgštis (MCR)

  Monochloracto rūgštis (MCR)

  Monochloracto rūgštis (MCR) kartais naudojama klinikose gydyti vaikams.

Karpos šalinimo namuose priemonės

Yra daug įvairių karpos šalinimo priemonių, kurias galima naudoti namuose, tačiau atlikta labai mažai mokslinių tyrimų, kurie pagrįstų jų veiksmingumą. Dauguma priemonių, o dažniausiai lipni juosta, kelioms dienoms dedama ant karpos.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų

Karpų priežastys

Karpos gali plisti tarp žmonių ir iš vienos kūno vietos į kitą. Kokios to priežastys?

Karpų priežastys
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.