Karpų šalinimas namuose | Endwarts.lt

Karpos šalinimo namuose priemonės

Daug kas pritaria padų ir kitų kūno dalių karpų šalinimo namuose priemonėms, nes duomenys rodo, kad kai kurios iš jų gali būti veiksmingos. Bet šiuos teiginius pagrindžia mažai mokslinių tyrimų ir sunku žinoti, ar priemonė skirta naudojimui namuose yra veiksminga, nes daugelis karpų išnyksta pačios. Vienos iš populiaresnių namų priemonių yra lipnioji juosta arba obuolių sidro actas.

Lipnioji juosta karpoms šalinti

Lipnioji juosta yra įprasta karpos šalinimo namuose priemonė. Taikant šį būdą, pado ar kitos kūno dalies karpa paprastai maždaug šešioms dienoms užklijuojama mažu gabalėliu lipniosios juostos, paskui jis nulupamas, karpa pamirkoma ir negyvas audinys nušlifuojamas pemza arba nagų dilde. Ši procedūra kartojama, kol karpos nelieka, o tai gali trukti iki dviejų mėnesių. Nors buvo atlikti keli karpos šalinimo lipniąja juosta moksliniai tyrimai, rezultatai yra įvairūs.

Kitos karpos šalinimo namuose priemonės

Be lipniosios juostos, karpos namuose šalinamos ir keliomis kitomis priemonėmis.

Obuolių sidro actas. Obuolių sidro actas yra viena iš populiaresnių karpos šalinimo namuose priemonių ir naudojamas keliais būdais. Vienas iš įprastų būdų - vatos gabaliuką pamirkyti obuolių sidro acte, uždėti ant karpos ir užklijuoti tą vietą pleistru. Taip daroma du kartus per dieną, kol karpa nukrenta.

  • Bananų žievės. Maži bananų žievės gabaliukai dedami ant karpos mėsingąja puse žemyn ir užklijuojami pleistru. Banano žievę ant karpos galima palikti visai nakčiai arba visą parą, bet kartą per parą ją reikia keisti.
  • Česnakai. Gydant šiuo būdu, šviežiai perpjauti česnakų gabaliukai įtrinami į karpą, kad ją suvilgytų česnakų sultys. Tada česnakų gabaliukai dedami ant karpos perpjauta puse žemyn ir užklijuojami pleistru. Uždedama kiekvieną naktį, o kas rytą nuimama. Procedūra kartojama iki trijų savaičių.
  • Aliejiniai augalai ir žolės. Kaip karpos šalinimo namuose priemonė kartais naudojamas citrinų aliejus ir arbatmedžių aliejus. Kita žolinė priemonė yra skydiniai pėdlapiai. Jų ekstraktas turi nuodingųjų savybių, kurios, manoma, sunaikina karpos audinį. Skydinių pėdlapių neturėtų naudoti nėščios arba žindančios moterys.

Karpos šalinimo namuose priemonės

Jei išbandėte minėtas karpos šalinimo namuose priemones ir jos nelabai padėjo, vietinėje vaistinėje galite įsigyti kelis nereceptinius vaistus nuo karpų. Įrodyta, kad vienas preparatas yra veiksmingas šalinant devynias iš dešimties karpų1 – tai skruzdžių rūgštis, biologiškai skaidus organinis junginys, kuriuo galima šalinti karpas nuo plaštakų, pėdų, alkūnių ir kelių. Karpų šalinimo pieštuką EndWarts PEN su skruzdžių rūgštimi lengva naudoti, nes juo reikia tepti tik kartą per savaitę. Preparatas susigeria į karpą ir išdžiovina ją iš vidaus. Tinkamai naudojama skruzdžių rūgštis nepalieka ant odos randų ir nesukelia infekcijų. Karpos, naudojant EndWarts PEN, paprastai išnyksta patepus 5–15 kartų.

Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Karpų šalinimas skruzdžių rūgštimi

Įrodyta, kad skruzdžių rūgštis pašalina 9 iš 10 karpų. Kaip ji veikia ir kas turėtų ją naudoti?

Skruzdžių rūgštis
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.