Chirurginė karpos šalinimo procedūra | Endwarts.lt

Chirurginė karpos šalinimo procedūra

Chirurginę karpos šalinimo procedūrą visada atlieka sveikatos priežiūros specialistas – gydytojas arba dermatologas – ligoninėje arba klinikoje. Niekada nebandykite karpą išpjauti patys, nes gali dar labiau skaudėti ir galite užkrėsti žaizda. Pagrindinė chirurginė karpos šalinimo procedūra vadinama išgrandymu, bet neretai karpos chirurgiškai šalinamos ir kitais būdais, pavyzdžiui, lazeriu arba elektrochirurgija – karpas deginant. Kokj būdą geriausia pasirinkti, priklauso nuo karpos vietos, dydžio ir tipo. Išgrandymas, kaip chirurginis karpų gydymo būdas, naudojamas jau gana ilgai ir vis dar plačiai. Tai gana greita ir sėkminga procedūra, nepaisant to, karpos neretai atauga. Grandymas gali būti skausmingas ir palikti randų. Taip pat, jis gali būti gana brangus.

 • Chirurginių procedūrų tipai

  Chirurginių procedūrų tipai 

  • Išgrandymas, arba karpų iškirpimas, yra karpos ir jos šaknų išvalymas arba išpjovimas iš odos aštriu peiliu ar mažu šaukšto formos įrankiu. Praėjus vienai–keturioms savaitėms po procedūros reikės grįžti į kliniką, kad gydytojas apžiūrėtų tą sritį. Tada bus sprendžiama, ar karpą pavyko pašalinti visiškai, ar reikės kartotinės procedūros. Taip tęsiasi tol, kol karpa pašalinama visiškai.
  • Elektrochirurgija yra karpų deginimas aukšto dažnio elektros srove. Eidamas per audinį elektros krūvis išdžiovina ir sudegina karpą. Po elektrochirurgijos paprastai atliekamas išgrandymas.
  • Per operaciją lazeriu intensyvus šviesos spindulys sudegina ir suardo karpos audinį. Tai dažniausiai yra chirurginė pėdų karpų šalinimo procedūra. 


Kam turėtų būti atliekama chirurginė karpos šalinimo procedūra?

Apskritai galimybė atlikti chirurginę karpos šalinimo procedūrą svarstoma tik esant sudėtingiausioms karpoms. Jūsų dermatologas arba gydytojas gali rekomenduoti chirurginę karpos šalinimo procedūrą, jeigu:

 • karpą turite kelerius metus ir nėra požymių, kad ji išnyks pati;
 • išbandėte kitus karpos šalinimo būdus, bet jie nepadėjo;
 • karpą labai skauda;
 • karpa nuolat atauga.

Kokios yra chirurginės karpos šalinimo procedūros alternatyvos?

Kai reikia pašalinti karpą, chirurginė procedūra paprastai yra paskutinis variantas. Daugumą karpų galima pašalinti namuose nereceptinėmis priemonėmis, įsigytomis vietinėje vaistinėje. Salicilo rūgštis yra dažniausiai namuose naudojamas preparatas, bet karpas galima ir šaldyti. Kitas nereceptinis preparatas yra skruzdžių rūgštis. Karpų šalinimo pieštuką EndWarts PEN su skruzdžių rūgštimi gali naudoti visi, įskaitant jaunesnius nei 4 metų vaikus, sergančiuosius cukriniu diabetu ir nėščias arba žindančias moteris. Jei namuose per ilgesnį laiką nepavyksta pašalinti karpų su nei viena priemone, chirurginės procedūros neinvazinė alternatyva yra krioterapija (karpų šaldymas), kuri atliekama klinikoje.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Karpų šalinimas skruzdžių rūgštimi

Įrodyta, kad skruzdžių rūgštis pašalina 9 iš 10 karpų. Kaip ji veikia ir kas turėtų ją naudoti?

Skruzdžių rūgštis
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.