Karpos | Kas yra karpos? | Daugiau sužinokite Endwarts.lt

Kas yra karpos?

Pėdų karpos

Jei užsikrėtėte padų ir kitų kūno dalių karpomis, jūs nesate vienas. Manoma, kad karpų ant padų ir kitų kūno dalių turi kas dešimtas suaugęs ir net kas trečias vaikas. Karpas sukelia virusinė infekcija. Nors karpų gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, dažniausiai karpos būna ant plaštakų ir pirštų. Karpų požymiai gali skirtis, bet įprastai jos atrodo kaip mažos, grūdėtos odos ataugos, kurių spalva gali būti nuo rausvai baltos iki gelsvai rudos spalvos, o dažnai palietus jos yra šiurkščios. Kai kurie žmonės gali turėti tik vieną karpą, kiti – daug daugiau. Nėra nieko neįprasto turėti ir 10–20 karpų.

Kas sukelia karpas?

Karpų priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris per mažytes įpjovas ir įdrėskimus užkrečia išorinio odos sluoksnio ląsteles. Yra daugiau kaip 100 tipų papilomos virusų ir visi jie užkrečiami. Kadangi inkubacinis laikotarpis ilgas – nuo dviejų iki šešių mėnesių, gali būti sunku nustatyti, kur užsikrėtėte virusu. Vaikai, kurių imuninė sistema nėra visiškai išsivysčiusi, karpų turi dažniau negu sveiki suaugusieji.

Karpų tipai

Skirtingų tipų papilomos virusai sukelia įvairių tipų karpas. Dažniausiai karpų atsiranda ant pėdų, plaštakų ir pirštų, bet jų gali išaugti ir ant kitų kūno dalių.

  • Paprastosios karpos (verruca vulgaris) yra dažniausias karpų tipas. Jų gali atsirasti pavieniui arba grupėmis bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai jų aptinkama ant plaštakų ir pėdų. Paprastosios karpos atrodo kaip iškilios odos ataugos, jų paviršius kietas, nelygus ir panašios i žiedinį kopūstą panašios tekstūros.
  • Pėdų karpos (verruca plana, dar vadinamos padų karpomis) yra karpos ant kojų padų, nuo kūno svorio jos būna įstumtos į odos paviršių. Dažnai auga grupėmis.
  • Plokščiosios karpos (verruca pedis) yra mažesnės ir plokštesnės karpos ant odos. Paprastai jų atsiranda ant plaštakų arba veido.
  • Nagų karpos yra šiurkščios, netaisyklingos karpos, kurios susidaro po kojų ir rankų pirštų nagais bei aplink juos. Pradžioje jos būna mažos, bet gali užaugti iki žirnio dydžio, todėl nagas gali atšokti ir deformuotis.

Kaip šalinti karpas

Dauguma karpų yra nekenksmingos ir per dvejus metus išnyksta, bet kai kurios gali likti ilgiau. Nepaisant to, jomis lengva užkrėsti kitus žmones. Tai gali įvykti tiesiogiai, jei kas nors prisiliečia prie karpos, arba netiesiogiai per negyvą daiktą, pavyzdžiui, rankšluostį arba netgi viešojo persirengimo kambario grindis. Taip pat, kiekvienas žmogus gali perduoti infekciją ir išplatinti karpas nuo vienos savo kūno dalies į kitą, jei su įpjauta ar pažeista vieta prisiliečia prie karpos. Labiausiai karpos ant plaštakų ir pirštų plinta, jei kramtote nagus. Kad infekcija neplistų, turėtumėte šalinti naujas karpas iš karto, kai tik jos atsiranda. Daugumą karpų galima pašalinti namuose nereceptiniu karpų šalinimo pieštuku EndWarts PEN su skruzdžių rūgšties tirpalu. Jį lengva naudoti ir jis padeda veiksmingai pašalinti devynias iš dešimties karpų1.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.