Karpų simptomai | Įprasti karpų požymiai | Endwarts.lt

Karpų požymiai

Karpa ant pėdos

Karpų požymiai gali labai skirtis, priklausomai nuo to, kokios rūšies virusas sukelia infekciją. Dažniausiai padų ir kitų kūno dalių karpų simptomai yra į žiedinį kopūstą panašios šiurkščios mažos odos ataugos. Dauguma karpų yra iškilios, kietais kraštais ir minkštesne vidurine dalimi, bet kai kurios karpos yra plokščios ir lygios. Paprastai karpos yra apvalios arba ovalios, vidutiniškai 1−10 mm skersmens. Padų ir kitų kūno dalių karpos dažnai yra šviesesnės arba tamsesnės nei aplinkinė oda, jos gali būti nuo baltos iki rudai pilkos spalvos atspalvio. Kartais karpos viduryje matomi maži juodi taškeliai. Šie taškeliai yra mažyčiai kapiliarai, aprūpinantys karpą krauju, jie paprastai rodo, kad karpa tuoj išnyks.


Karpas sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris į organizmą gali patekti per mažas įpjovas ar įdrėskimus. Infekcijos inkubacinis laikotarpis gali būti įvairus ir, kol pasirodo karpų simptomai, gali praeiti nuo dviejų iki šešių mėnesių (kraštutiniais atvejais – net keleri metai). Nors karpos paprastai nepavojingos, jos gali sukelti nepatogumus ir stiprias neigiamas emocijas, ypač vaikams ir jaunuoliams. Kai kuriais atvejais jos gali būti ir skausmingos.

Įprasti karpų požymiai

Įprasti karpų požymiai yra pakitusi užkrėstos srities oda. Priklausomai nuo to, kukio tipo virusu užsikrėtėte, gali pasireikšti toliau išvardinti simptomai.

 • Paprastosios karpos

  Paprastosios karpos

  Paprastosios karpos (verruca vulgaris) yra dažniausias karpų tipas. Jų gali atsirasti pavieniui arba grupėmis bet kurioje kūno vietoje, bet dažniausiai aptinkama ant plaštakų ir pėdų. Paprastoji karpa yra iškili kupolo formos odos atauga paprastai kietu, nelygiu paviršiumi.

 • Pėdų karpos

  Pėdų karpos

  Pėdų karpos (verruca plana) yra karpos ant kojų padų. Kadangi vaikštant ir stovint pėda yra spaudžiama, daugelis pėdų karpų tampa plokščios arba auga į vidų ir gali būti gana skausmingos. Kadangi karpa įstumiama į padą, ant jos užauga stora, kieta oda, panaši į nuospaudą. Pėdų karpos dažnai auga grupėmis ir sudaro mozaiką.

 • Plokščiosios karpos

  Plokščiosios karpos

  Plokščiosios karpos (verruca pedis) yra mažesnės, lygesnės ir plokštesnės karpos ant odos. Jos gali augti bet kur, bet paprastai atsiranda ant veido, rankų arba kojų. Plokščiosios karpos gali augti didelėmis grupėmis ir dažnai plinta skutantis.

 • Nagų karpos

  Nagų karpos

  Po kojų ir rankų pirštų nagais ir aplink juos susidaro šiurkščios, netaisyklingos karpos. Pradžioje jos būna mažos, bet gali užaugti iki žirnio dydžio, todėl nagas gali atšokti ir deformuotis.

Karpų gydymas

Dauguma karpų per dvejus metus išnyksta savaime, bet nėra neįprasta karpų turėti kelerius metus. Jei jūsų karpos negražiai atrodo arba jas skauda, žinokite, kad yra veiksmingų gydymo būdų. Gydydami karpas neleidžiate joms išplisti į kitas kūno dalis bei neperduodate jų kitiems žmonėms. Naujas karpas pašalinti lengviau negu senas, todėl kuo greičiau pradėsite gydytis, tuo geriau. Paprastai karpas galima pašalinti namuose nereceptiniu karpų šalinimo pieštuku EndWarts PEN. Retais atvejais karpas gali tekti šalinti klinikoje.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų priežastys

Karpos gali plisti tarp žmonių ir iš vienos kūno vietos į kitą. Kokios to priežastys?

Karpų priežastys

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.