Salicilo rūgštis | Įprastas karpos gydymas | Endwarts.lt

Salicilo rūgštis – viena iš dažniausių karpų šalinimo priemonių

Salicilo rūgštis yra ėsdinantis rūgštinis tirpalas, vienas iš dažniausiai naudojamų vaistų nuo karpų. Priemonė gali būti įvairios farmacinės formos: skysčio, gelio arba pleistro pavidalo. Rūgšties galima nusipirkti be recepto. Salicilo rūgštis suminkština karpą, todėl nusilupa paviršiaus ląstelės, kurios yra užkrėstos žmogaus papilomos virusu (ŽPV). Net jei salicilo rūgštis naudojama kasdien, tai yra gana lėtas karpų šalinimo būdas. Kol pasirodys pirmieji rezultatai, gali praeiti kelios savaitės, o kol išnyks visa karpa – nuo dviejų iki trijų mėnesių. Žmogaus organizmas gerai toleruoja salicilo rūgštj, bet kartais gali švelniai dirginti odą – ji gali parausti, tapti sausa ir skausminga.

Salicilo rūgštis nuo karpų

Prieš šalinant karpas salicilo rūgštimi rekomenduojama pemza arba nagų dilde nušlifuoti baltą negyvą audinį. Tada tirpalas prasiskverbs giliau į audinį. Prieš pašalindami negyvą odą, pado arba kitos kūno dalies karpą galite suminkštinti 5–10 minučių pamirkę šiltame vandenyje. Pamirkę ir nušlifavę karpą patepkite tirpalu, naudodamiesi pridėtu aplikatoriumi, ir užklijuokite paminkštintu pleistru. Ši procedūra kartojama kasdien, geriausia prieš pat einant miegoti, kol karpa išnyksta. Jei poveikis tinkamas, karpa turėtų išnykti per tris mėnesius. Būkite atsargūs – dilde ar pemza nešlifuokite kitų kūno dalių arba srities aplink karpą, nes joje yra užkrėstų ląstelių, kurios karpos virusą gali pernešti ant sveikos odos.

Kas turėtų naudoti salicilo rūgštį karpoms šalinti?

ŽPV yra užkrečiamas, todėl karpos turėtų būti šalinamos vos tik atsiranda. Daugelis žmonių šalinti karpoms pirmiausia naudoja salicilo rūgštį. Ji nebrangi ir saugi, sukelia nedidelį šalutinį poveikį. Tačiau naudojant salicilo rūgštį padidėja rizika pažeisti odą, nervus ir sausgysles. Todėl jos nereikėtų naudoti, jei sergate cukriniu diabetu, periferinių arterijų liga arba kitomis kraujotakai įtaką darančiomis ligomis. Jei esate nėščia arba žindote, pasitarkite su gydytoju prieš šalindama karpas vietinio poveikio salicilo rūgštimi.

Naujesnė priemonė, kuri naudojama namuose norint šalinti karpas, yra skruzdžių rūgštis. Ją gali naudoti visi, įskaitant jaunesnius nei ketverių metų vaikus, žmones sergančiuosius cukriniu diabetu bei nėščias ir žindančias moteris.

Kokios salicilo rūgšties nuo karpų alternatyvos?

Kai kurie žmonės mieliau leidžia karpoms išnykti savaime. Tačiau tai gali užtrukti dvejus metus ar ilgiau. Laukdami rizikuojate, kad karpos išplis ant kitų kūno dalių, taip pat, kad jomis užsikrės šeimos nariai bei kiti žmonės, su kuriais susiduriate.

Gydymas namuose

Didžiąją daugumą karpų galima pašalinti namuose, naudojant nereceptinj skruzdžių rūgšties tirpalą. Įrodyta, kad skruzdžių rūgštis pašalina devynias iš dešimties karpų1 per 12 savaičių. EndWarts PEN, kuriame yra skruzdžių rūgšties, išdžiovina karpą iš vidaus ir organizmas ją pašalina. Įprastai pakankanka 5-15 procedūrų. Tai veiksmingas tirpalas karpoms šalinti, kurį gali vartoti kiekvienas. Kitos gydymo galimybės, kai nereikalingas gydytojo receptas yra trichloracto rūgštis (TCR), monochloracto rūgštis (MCR) arba karpų šaldymas namuose.

Klinikinis gydymas

Karpų deginimas arba šaldymas (krioterapija) yra du dažni klinikinio gydymo būdai. Taip pat galima pasirinkti šalinimą lazeriu arba chirurginę procedūrą (išgrandymą). Nors klinikinis gydymas suteikia greitą rezultatą, jis yra brangesnis. Be to, klinikinis gydymas gali būti skausmingesnis nei gydymas namuose ir kartais palieka randus odoje.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Karpų šalinimas skruzdžių rūgštimi

Įrodyta, kad skruzdžių rūgštis pašalina 9 iš 10 karpų. Kaip ji veikia ir kas turėtų ją naudoti?

Skruzdžių rūgštis
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.