Padų karpos | Karpos ant padų | Endwarts.lt

Kas yra pėdų karpos?

Padų karpos

Padų karpos, arba pėdų karpos, yra karpos, augančios ant padų. Kaip ir įprastas karpas ant plaštakų ir pirštų, padų karpas sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV) ir jos yra labai užkrečiamos. Virusas patenka į organizmą per mažus odos pažeidimus ir skatina kietąjį baltymą augti viršutiniame odos sluoksnyje. Kitų kūno dalių karpos dažniausiai auga į išorę, o padų karpos paprastai auga į vidų, nes vaikščiodami įspaudžiate jas į padus.

Padų karpų simptomai

Padų karpos paprastai sudaro plokščią storos odos sluoksnį, o jų vidurys gali būti minkštesnis, baltas, su mažais juodais taškeliais. Taškeliai yra mažytės kraujagyslės, aprūpinančios padų karpą maisto medžiagomis. Jos paprastai rodo, kad karpa tuoj išnyks. Padų karpų gali atsirasti pavieniui arba didesnėmis grupėmis, kurios vadinamos mozaikinėmis karpomis. Kitaip nei karpos ant rankų, kurių paprastai visai neskauda, padų karpos gali tapti skausmingos, nes jas nuolat spaudžia kūno svoris.

Kaip plinta padų karpos?

Padų karpomis užsikrečiama tiek per tiesioginį sąlytį karpomis užkrėstusiu žmogumi, tiek netiesiogiai, per daiktus, pavyzdžiui, rankšluosčius ar batus, kuriuose yra karpų ląstelių.

Kaip išvengti pėdų karpų?

Papilomos virusas egzistuoja praktiškai visur ir padų karpų išvengti yra labai sunku. Tačiau norėdami sumažinti riziką užsikrėsti ir perduoti infekciją galite imtis kelių atsargumo priemonių:

  • nelieskite savo karpų, nes jos gali lengvai paplisti kitose kūno vietose;
  • išsimaudę duše gerai nusišluostykite pėdas ir suminkštinkite jas losjonu, kad neskilinėtų;
  • kasdien keiskite kojines;
  • visada vaikščiokite apsiavę, pavyzdžiui, sandalais arba šlepetėmis, ten, kur kiti vaikšto basi;
  • nesidalykite rankšluosčiais, batais ar kojinėmis su karpų turinčiais žmonėmis;
  • jei jau turite padų karpų, tokiose viešose vietose kaip persirengimo kambariai ir dušinės mūvėkite apsaugines kojines nuo karpų. Tai neleis užsikrėsti kitiems.

Koks geriausias būdas gydyti padų karpas?

Padų karpos, kaip ir kitos karpos, gali išnykti savaime per dvejus ar daugiau metų. Kad jų neskaudėtų ir kad neužkrėstumėte jomis kitų žmonių, svarbu padų karpas šalinti vos tik atsiranda. Beveik visada padų karpos šalinamos namuose, naudojantis nereceptiniu tirpalu. Dažniausiai padų karpas žmonės namuose šalina su salicilo rūgštimi, tepdami karpą vieną kartą per dieną. Šios priemonės poveikis pastebimas, kuomet pradeda luptis viršutinis karpos sluoksnis. Nauja, labai veiksminga priemonė yra skruzdžių rūgštis, kurią karpa sugeria, o ši išdžiovina karpą iš vidaus ir taip padeda organizmui ją švelniai pašalinti. Skruzdžių rūgšties tirpalo pieštuką EndWarts PEN lengva naudoti: juo reikia tepti tik kartą per savaitę, be to, jis ant odos nepalieka jokio pėdsako. EndWarts PEN taip pat puikiai tinka šalinti ir iš karto daugiau negu vieną pado karpą.

Jei nepavyksta pašalinti pado karpos

Pado karpą gydyti klinikoje neįprasta, nes paprastai tai daugiau kainuoja. Be to gali skaudėti. Tačiau, jei nepadėjo nereceptinis tirpalas, gali tekti konsultuotis su podiatru arba šeimos gydytoju apie kitas šalinimo galimybes. Klinikoje karpos šalinamos šiais būdais: karpos deginimos, naudojama krioterapija, šalinimos lazeriu, naudojama chirurginė procedūra (išgrandymas) ir monochloracto rūgštis (MCR).

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpos ant plaštakų ir pirštų

Kokios yra karpų ant plaštakų ir pirštų priežastys, požymiai ir kaip jas šalinti?

Plaštakų ir pirštų karpos

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.