Vaikų karpos | Karpų šalinimas vaikams | Endwarts.lt

Vaikų karpos

Nupieštos rankos ir kojos

Vaikų karpos yra labai dažnos. Manoma, kad vienas iš trijų vaikų nuo 4 iki 12 metų amžiaus turi padų arba kitų kūno dalių karpų. Jos labiau paplitusios tarp darželius ir mokyklas lankančių vaikų. Karpas sukelia virusas, vadinamas žmogaus papilomos virusu (ŽPV), kuris užkrečia viršutinį odos sluoksnį. Yra daugiau kaip 100 papilomos viruso formų, kurios labai užkrečiamos. Nors karpas sukeliančio viruso padermės nepavojingos, jos gali negražiai atrodyti ir kartais sukelia diskomfortą. Karpos taip pat gali sukelti nepatogumų socialinėse situacijose, kurios gali būti ypač sudėtingos vaikams ir paaugliams. Jei vaikas užsikrėtė karpomis, galite jam padėti daugiau sužinoję apie priežastis, simptomus ir vaikų karpų gydomo priemones.

Kodėl karpas dažniau turi vaikai?

Karpos lengvai plinta ir atsiranda pas kitus žmones per tiesioginį sąlytį su oda arba per užkrėstas odos ląsteles, esančias ant negyvų daiktų, pavyzdžiui, rankšluosčių, grindų ar žaislų. Virusas patenka į vaiko organizmą per odos pažeidimus ir po kelių mėnesių pasirodo karpos pavidalu. Bet ne visiems, susidūrusiems su virusu, atsiranda karpos. Vaikai lengviau užsikrečia ŽPV, nes jų imuninė sistema nėra visiškai išsivysčiusi ir jie yra linkę turėti daugiau įpjovų bei įdrėskimų nei suaugusieji.

Vaikų karpos

Kokie yra vaikų karpų požymiai?

Papilomos virusas iš pradžių yra neveiklus ir infekcija tampa matoma tik kai karpa ima augti. Vidutinis viruso inkubacinis laikotarpis yra nuo dviejų iki šešių mėnesių. Pasireiškus virusui užauga papildomas kietos odos sluoksnis, iš kurio susidaro iškili atauga, panaši į mažą žiedinį kopūstą, dažniausiai šiurkščiu paviršiumi. Karpos kraštai paprastai yra kieti, o vidurinė dalis minkštesnė ir kartais joje matyti mažų juodų taškelių. Šie taškeliai yra mažytės kraujagyslės, tiekiančios karpai maisto medžiagas. Paprastai karpos yra apvalios arba ovalios, vidutiniškai 1−10 mm skersmens. Padų ir kitų kūno dalių karpos gali turėti nuo baltos iki rudai pilkos spalvos atspalvį. Jei pastebėjote ant vaiko odos karpos požymius, karpas reikėtų nedelsiant šalinti. Kitu atveju, kol karpa išnyks savaime, gali praeiti dveji ar daugiau metų, o tuo tarpu infekcija gali užsikrėsti ir kiti žmonės.

Kaip šalinamos vaikų karpos?

Vaikų karpas galima pašalinti naudojant įvairius būdus, bet kai kurie iš jų yra veiksmingesni. Daugumos vaikų karpas galima pašalinti namuose su nereceptinėmis priemonėmis. Salicilo rūgštis ir šaldymas yra dažniausiai naudojimo šalinimo būdai namuose. Taip pat, yra naujas veiksmingas karpų šalinimo pieštukas su skruzdžių rūgštimi. Jį lengva naudoti ir jis tinka vaikams. EndWarts PEN, kuriame yra skruzdžių rūgšties, gali naudoti bet kas, įskaitant jaunesnius kaip 4 metų vaikus. Jei nereceptinės priemonės nepadeda arba karpos atauga, pasitarkite su dermatologu arba podiatru dėl karpų šalinimo klinikoje.

Kaip apsaugoti vaikus, kad jie neužsikrėstų karpomis?

Išvengti karpų įmanoma ne visada, bet, norėdami sumažinti infekcijos riziką, galite imtis kelių atsargumo priemonių. Pasirūpinkite, kad vaikai:

  • reguliariai plautų rankas ir gerai jas nusausintų;
  • nekramtytų nagų;
  • neliestų savo arba kitų žmonių karpų;
  • viešose pirtyse ir dušinėse avėtų šlepetes;
  • nesidalytų rankšluosčiais su draugais;
  • mūvėtų plastikines kojines užsiimdami gimnastika, kovos menais ir kitomis sporto šakomis, kai uždarose patalpose sportuojama basomis;
  • naudotų drėkinamuosius losjonus, kad neišsausėtų oda, ypač plaštakų, pėdų, alkūnių ir kelių.
EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.