Karpos | Kas yra karpos? | Daugiau sužinokite Endwarts.lt
Kas yra karpos?

Pėdų karpos

Jei užsikrėtėte padų ir kitų kūno dalių karpomis, jūs nesate vieni. Manoma, kad padų ir kitų kūno dalių karpų turi kas dešimtas suaugusysis ir net kas trečias vaikas. Karpas sukelia virusinė infekcija. Nors karpų gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, dažniausios yra karpos ant plaštakų ir pirštų. Karpų požymiai gali skirtis, bet paprastai jos atrodo kaip mažos grūdėtos odos ataugos, kurios gali būti nuo rausvos ir baltos iki gelsvai rudos spalvos ir dažnai palietus yra šiurkščios. Kai kurie žmonės turi tik vieną karpą, kiti – daug daugiau. Nėra neįprasta turėti 10–20 karpų.

 

Kas sukelia karpas?

Karpų priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris per mažytes įpjovas ir įdrėskimus užkrečia išorinio odos sluoksnio ląsteles. Yra daugiau kaip 100 tipų papilomos virusų ir visi jie užkrečiami. Kadangi inkubacinis laikotarpis ilgas – nuo dviejų iki šešių mėnesių, gali būti sunku nustatyti, kur užsikrėtėte virusu. Vaikai, kurių imuninė sistema nėra visiškai išsivysčiusi, karpų turi dažniau negu sveiki suaugusieji.

 

Karpų tipai

Skirtingų tipų papilomos virusai sukelia skirtingų tipų karpas. Dažniausiai karpų atsiranda ant pėdų, plaštakų ir pirštų, bet jų gali išaugti ir ant kitų kūno dalių.

  • Paprastosios karpos (verruca vulgaris) yra dažniausias karpų tipas. Jų gali atsirasti pavieniui arba grupėmis bet kurioje kūno vietoje, bet dažniausiai jų aptinkama ant plaštakų ir pėdų. Paprastosios karpos atrodo kaip iškilios odos ataugos, jų paviršius kietas ir nelygus, į žiedinį kopūstą panašios tekstūros.
  • Pėdų karpos (verruca plana, dar vadinamos padų karpomis) yra karpos ant kojų padų, nuo kūno svorio jos būna įstumtos į odos paviršių. Dažnai auga grupėmis.
  • Plokščiosios karpos (verruca pedis) yra mažesnės ir plokštesnės karpos ant odos. Paprastai jų atsiranda ant plaštakų arba veido.
  • Nagų karpos yra šiurkščios, netaisyklingos karpos, susidarančios po kojų ir rankų pirštų nagais ir aplink juos. Pradžioje jos būna mažos, bet gali užaugti iki žirnio dydžio, todėl nagas gali atšokti ir deformuotis.

  

Kaip šalinti karpas

Dauguma karpų yra nekenksmingos ir per dvejus metus išnyksta, bet kai kurios gali likti ilgiau. Nors padų ir kitų kūno dalių karpos neskausmingos, jomis lengva užkrėsti kitus žmones. Tai gali įvykti tiesiogiai, jei kas nors prisiliečia prie jūsų karpos, arba netiesiogiai per negyvą daiktą, pavyzdžiui, rankšluostį arba viešojo persirengimo kambario grindis. Taip pat galite perduoti infekciją ir išplatinti karpas nuo vienos savo kūno dalies į kitą, jei įpjova ar pažeista vieta prisiliečiate prie karpos. Karpos ant plaštakų ir pirštų ypač linkusios plisti, jei kramtote nagus. Kad infekcija neplistų, turėtumėte šalinti naujas karpas iš karto, kai tik jos atsiranda. Daugumą karpų galima pašalinti namuose nereceptiniu karpų šalinimo pieštuku EndWarts PEN su skruzdžių rūgšties tirpalu. Jį lengva naudoti ir jis padeda veiksmingai pašalinti devynias iš dešimties karpų1

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.