Karpos ant plaštakų ir pirštų | Endwarts.lt

Paprastosios karpos ant rankų

Karpos ant plaštakų ir pirštų

Paprastosios karpos dažniausiai aptinkamos ant pirštų ir plaštakų. Tai yra įprasčiausia karpų grupė. Nors paprastosios karpos dažniausiai nepavojingos, jos gali negražiai atrodyti ir sukelti nepatogumų, ypač vaikams ar jaunuoliams. Karpos yra itin paplitusios – padų ir kitų kūno dalių paprastųjų karpų turi vienas iš trijų vaikų ir vienas iš dešimties suaugusiųjų. Žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi, yra labiau linkę turėti karpų ant plaštakų ir pirštų nei visi kiti.

Karpų ant pirštų ir plaštakų atsiradimo priežastys

Karpas ant pirštų ir plaštakų sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – labai užkrečiamas virusas, kuris gali patekti į organizmą per įpjovas, įdrėskimus ar suskilinėjusią odą. Virusu galite užsikrėsti per tiesioginį kontaktą su karpą turinčiu žmogumi arba tiesiog palietę daiktą, ant kurio yra likusių virusu užsikrėtusių ląstelių. Užsikrėtus virusas gali būti neveiklus 2-6 mėnesius ir tik tada paskatinti greitai augti ląsteles išoriniame odos sluoksnyje, kur ir susiformuoja karpa. Dėl ilgo inkubacinio laikotarpio labai sunku žinoti, kada užsikrėtėte virusu.

Paprastųjų karpų simptomai

Paprastųjų karpų simptomus dažniausiai lengva atpažinti. Karpos yra mažos, iškilios odos ataugos šiurkščiu paviršiumi, į žiedinį kopūstą panašios formos. Paprastai karpų kraštai yra kieti, o vidurys minkštesnis. Taip pat, jame gali būti matomi maži juodi taškeliai. Tai mažyčiai kapiliarai, aprūpinantys karpą krauju. Jie paprastai rodo, kad karpa tuoj išnyks. Paprastosios karpos dažnai būna odos spalvos, bet jų gali būti nuo baltų iki rudai pilkų atspalvių. Paprastosios karpos įprastai yra apvalios arba ovalios, vidutiniškai 1−10 mm skersmens. Paprastųjų karpų dažnai aptinkama ant plaštakų ir pirštų, bet jų gali būti ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui, ant pėdų, kelių ir alkūnių.

Paprastųjų karpų šalinimas

Dauguma karpų galiausiai išnyksta savaime, bet tai gali užtrukti dvejus metus ar ilgiau. Nepatariama ignoruoti karpų, nes belaukiant, kol išnyks, jos gali išplisti po kitas kūno dalis arba jomis gali užsikrėsti kiti žmonės. Naujas karpas pašalinti lengviau negu senas, todėl kuo greičiau to imsitės, tuo geriau. Daugumą karpų galima pašalinti veiksmingu nereceptiniu karpų šalinimo pieštuku EndWarts PEN su skruzdžių rūgšties tirpalu. Jį lengva naudoti ir reikia tepti tik kartą per savaitę. EndWarts PEN išdžiovina karpą iš vidaus ir padeda organizmui ją pašalinti. Taip pat karpas namuose galima šalinti salicilo rūgštimi, trichloracto rūgštimi (TCR) arba šaldyti. Retais atvejais karpas reikia šalinti klinikoje. 

Kaip išvengti karpų ant pirštų ir plaštakų

Išvengti karpų sunku, nes jas platinantis virusas egzistuoja beveik visur. Tačiau norėdami sumažinti riziką užsikrėsti karpomis galite imtis kelių atsargumo priemonių.

  • Reguliariai plaukite rankas ir gerai jas nusausinkite.
  • Tepkite rankas drėkinamuoju kremu, kad jos neišsausėtų ir nesuskilinėtų.
  • Kiek įmanoma saugokite rankas ir pirštus nuo įpjovimų ir įdrėskimų.
  • Nekramtykite nagų.
  • Nelieskite kitų žmonių karpų.
  • Nesidalykite su kitais rankšluosčiais arba kosmetika.
  • Rūpinkitės savo sveikata, kad imuninė sistema būtų stipri.
EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.