Karpų šalinimas | Sužinokite apie karpos gydymo būdus | Endwarts.lt
Karpų šalinimas

Daugumą padų ir kitų kūno dalių karpų galima pašalinti namuose nereceptiniais vaistais nuo karpų, įsigytais vietinėje vaistinėje. Karpas taip pat gali pašalinti podiatras, jos gali būti šalinamos klinikose arba ligoninėse, bet tai retesni atvejai – taip paprastai šalinamos sudėtingiausios karpos. Karpos yra užkrečiamos ir gali išplisti į kitas kūno dalis, jomis gali užsikrėsti kiti šeimos nariai ir žmonės, su kuriais susiduriate. Dėl šios priežasties svarbu karpas šalinti, vos tik jų atsiranda. Be to, pašalinti jaunas karpas lengviau negu senas.

Vaistų karpoms savarankiškai gydyti iliustracija

Kaip pašalinti karpas namie

  • Skruzdžių rūgštis yra gana naujas džiovinamąjį poveikį turintis tirpalas nuo karpų, juo reikia tepti tik kartą per savaitę. Tirpalą lengva naudoti, jis tinka karpoms ant plaštakų, pėdų, alkūnių ir kelių. Karpa jį sugeria ir ant odos nelieka pėdsako. Viename skruzdžių rūgšties tyrime¹ devyni iš dešimties žmonių pranešė, kad pasibaigus gydymo laikotarpiui, kuris tęsėsi 12 savaičių, karpos išnyko. Tam reikėjo vidutiniškai 4–5 procedūrų. Skruzdžių rūgštis turi džiovinamąjį poveikį. Tačiau ji ėsdinanti, todėl reikia naudoti atsargiai.
  • Namuose galima atlikti krioterapiją – šaldyti karpas dimetilo eteriu ir propanu (DMEP). Šis vaistas karpą šaldo maždaug minus 50 °C temperatūra. 
  • Salicilo rūgštis tepama kartą per dieną, dėl jos nusilupa viršutinis karpos audinio sluoksnis. Jei gydymas sėkmingas, karpa turėtų išnykti per tris mėnesius. Tačiau tyrimai parodė, kad salicilo rūgštimi pašalinama gana mažai karpų – 24 procentai.
  • Trichloracto rūgštis (TCR) yra ėsdinantis rūgštinis tirpalas, nuo kurio, kaip ir nuo salicilo rūgšties, nusilupa viršutinis karpos audinio sluoksnis. Kadangi TCR yra stipresnė negu salicilo rūgštis, šį tirpalą reikia naudoti atsargiau. Kitaip nei su skruzdžių rūgšties tirpalais, su TCR gali būti sunku pašalinti visą karpą, o to reikia, kad ji neataugtų.
  • Monochloracto rūgštis (MCR) taip pat yra ėsdinantis rūgštinis tirpalas, kurio poveikis panašus į salicilo rūgšties ir TCR. MCR yra stipriausia iš minėtų rūgščių, tad ją irgi reikia naudoti daug atsargiau. 

  

 

 

Kaip pašalinti karpas klinikoje

Šalinti karpas klinikoje ar ligoninėje yra gana neįprasta, nes tokie būdai dažnai laikomi skausmingesniais ir gali būti gana brangūs. Gydytojas gali rekomenduoti šalinti karpą klinikoje, jeigu ją turite kelerius metus, jeigu ją skauda arba jeigu išbandėte kelis nereceptinius vaistus ir negavote norimo poveikio.

  

Chirurginės pėdų karpų šalinimo procedūros iliustracija

Karpų deginimas

Karpų deginimas

Karpos paprastai deginamos elektrochirurgija arba lazeriu. Šalinant elektrochirurgija, karpos audinys deginamas aukšto dažnio elektros srove. Karpą šalinant lazeriu, į karpos paviršių nutaikomas intensyvus šviesos spindulys, kad sudegintų audinį.

Krioterapija

Krioterapija

Krioterapija yra skysto azoto tepimas ant karpos, kad ji būtų šaldoma maždaug minus 190 °C2. Paprastai praėjus kelioms savaitėms po pirmos procedūros tenka šaldyti pakartotinai.

Chirurginė procedūra / išgrandymas

Chirurginė procedūra (išgrandymas)

Chirurginė procedūra (išgrandymas) yra karpos išvalymas arba išpjovimas iš odos skalpeliu ar panašiu instrumentu. Kartais gali prireikti antros chirurginės procedūros.

Monochloracto rūgštis (MCR)

Monochloracto rūgštis (MCR)

Monochloracto rūgštis (MCR) kartais naudojama vaikams gydyti klinikose.

Karpos šalinimo namuose priemonės

Yra daug įvairių karpos šalinimo namuose priemonių, tačiau atlikta labai mažai mokslinių tyrimų, kurie pagrįstų jų veiksmingumą. Dauguma priemonių, dažniausiai lipnioji juosta, dedamos ant karpos kelioms dienoms.

Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

Bruggink SC, Gussekloo J, Berger MY, Zaaijer K, Assendelft WJ, de Waal MW, Bavinck JN, Koes BW, Eekhof JA., Cryotherapy with liquid nitrogen versus topical salicylic acid application for cutaneous warts in primary care: randomized controlled trial randomized controlled trial. CMAJ; 2010 Oct 19; 182(15): 1624-1630

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Kaip išvengti karpų

Kaip atsiranda karpų ir kaip geriausia jų išvengti?

Kaip išvengti karpų
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.