Nuo ko atsiranda karpos? | Endwarts.lt

Karpų atsiradimo priežastys

Padų ir kitų kūno dalių karpos yra labai dažnos. Daugelis žmonių per gyvenimą turi bent vieną karpą, paprastai ant plaštakų arba pėdų. Bet kodėl karpos atsiranda? Karpos yra mažos odos ataugos, kurias sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Dėl ŽPV kietasis baltymas (keratinas) auga viršutiniame odos sluoksnyje ir sudaro mažus, netaisyklingus, šiurkščius iškilimus. Yra daugiau kaip 100 tipų ŽPV, skirtingos jo formos sukelia skirtingų tipų karpas. Karpas sukeliantys virusai paprastai visiškai nepavojingi. Labiausiai paplitusios yra paprastosios karpos, pėdų karpos ir plokščiosios karpos.

Ne visi, susidūrę su šiuo virusu juo užsikrečia. Priežastys nėra iki galo aiškios, bet, manoma, kad tai susiję su žmogaus genetine sandara ir imunine sistema. Virusu lengviau užsikrečia žmonės, kurių šeimoje kas nors turėjo karpų, taip pat didesnę riziką užsikrėsti turi tie, kurių imuninė sistema yra nusilpusi.

Kaip plinta karpos?

Joga be karpų

Papilomos virusas patenka per sausą ir suskilinėjusią odą arba per įpjovą bei įdrėskimą. Užsikrėtus jomis, karpos nuo vienos kūno vietos gali išplisti į kitas, o pirštų galus ir sritis aplink nagus karpomis galima užsikrėsti kramtant nagus. Vienas nešiotojas karpas gali perduoti kitam, kai pažeista oda tiesiogiai prisiliečia prie karpos, pavyzdžiui, sveikinantis. Dažniausiai užsikrečiama per tiesioginį odos sąlytį su kita kūno dalimi, tačiau virusas gali plisti ir netiesiogiai, per daiktus, ant kurių gali būti nusėdusių virusu užkrėstos odos ląstelių. Padų ir kitų kūno dalių karpos gali plisti dalijantis rankšluosčiais su karpas turinčiais žmonėmis arba vaikštant basomis drabužinėse ir viešosiose dušinėse. Jos gali paplisti ir tarp šeimos narių jūsų namuose. Karpas šalinkite, kad neužkrėstumėte kitų žmonių.

Kaip šalinti karpas

Išvengti karpų gali būti sunku, nes karpas sukeliančio viruso yra visur. Padų ar kitų kūno dalių karpos paprastai yra nepavojingos, bet jei užsikrėtėte, vis dėlto rekomenduojama jas pašalinti, kad virusas neišplistų į kitas kūno dalis arba nebūtų perduotas kitiems žmonėms. Daugumą karpų galima pašalinti gydant namuose, vaistinėse yra daug įvairių nereceptinių preparatų skirtų šalinti karpoms. Namuose karpos dažniausiai šalinamos tradiciniais būdais: salicilo rūgštimi ir šaldomos, tačiau dabar yra nauja, veiksminga priemonė su skruzdžių rūgštimi, kuri karpą išdžiovina iš vidaus. Po ilgesnio gydyomo namuose nepasiekus norimo rezultato, karpas gali tekti šalinti klinikoje, tačiau tai nutinka labai retais atvejais.

EndwartsEE

EndWarts PEN – akivaizdus poveikis

EndWarts PEN džiovina karpą tol, kol ji išnyksta. Užkerta kelią pakartotiniam karpos atsiradimui.

Skaitykite apie EndWarts PEN

Karpų šalinimas

Karpą galima pašalinti įvairiais būdais. Kokie yra variantai?

Karpų šalinimas

Karpų simptomai

Karpų požymiai gali labai skirtis. Kokie yra dažniausi požymiai?

Karpų požymiai
Mylan

Jūs paliksite "Endwarts.Lt"

Spustelėję "Tęsti" palikite šią "Mylan" filialo svetainę, kad pasiektumėte trečiosios šalies svetainę, kuri yra vienintelė atsakinga už jos turinį.